Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Paczki żywnościowe dla osób w kwarantannie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, że osoby przebywające w kwarantannie, które osiągają dochody nieprzekraczające 1 402 złote – w przypadku osoby samotnie gospodarującej – lub 1056 złotych – w przypadku osoby w rodzinie – mogą skorzystać z pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (Podprogram 2019).

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W ramach pomocy można otrzymać paczki żywnościowe z podstawowymi produktami tj. mleko, makaron, ryż, cukier, olej, konserwa mięsna, konserwa rybna, konserwa warzywna, sok jabłkowy.  

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach programu jest zgłoszenie telefoniczne wniosku z prośbą o otrzymanie pomocy do filii MOPS właściwej ze względu na miejsce pobytu.

Kontakty do poszczególnych filii MOPS można znaleźć tutaj.

Skierowanie zostanie wydane przez MOPS na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Dane będą pozyskiwane przez pracowników socjalnych telefonicznie lub innych dostępnych środków komunikacji elektronicznej. Wydane skierowania MOPS przekaże bezpośrednio do podmiotów dystrybuujących żywność na terenie Krakowa: Banku Żywności, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Natomiast paczki z żywnością będą dostarczane do miejsca pobytu osób/rodzin przebywających w kwarantannie przez policję, ochotniczą straż pożarną lub żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Więcej informacji na stronie internetowej mops.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-20
Data aktualizacji: 2020-03-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat