Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przedsiębiorcy za wywóz śmieci zapłacą później

Krakowscy przedsiębiorcy (właściciele hoteli, restauracji, obiektów wieloosobowego zakwaterowania), których działalność uległa zawieszeniu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, zmienionym na stan epidemii, mogą złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Fot. Magiczny Kraków / pixabay.com
Magiczny Kraków / pixabay.com

Nową, kolejną deklarację uwzględniającą ilość odpadów powstających na terenie danej nieruchomości w marcu, można przesyłać w terminie do 10 kwietnia:

  • za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Podatków i Opłat, ul. Nowohucka 1, 31-580 Kraków
  • złożyć elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej MPO,
  • z uwagi na zamknięcie Urzędu Miasta Krakowa dla bezpośredniej obsługi klienta złożenie deklaracji może odbyć się również poprzez jej umieszczenie w specjalnych pojemnikach zlokalizowanych w pobliżu wejścia do urzędu.

Kwota wynikająca z deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest należnością za cały miesiąc i nie można w wyniku zawieszenia działalności w połowie danego miesiąca zmniejszyć tej opłaty o połowę.

W przypadku braku prowadzonej działalności w miesiącu kwietniu dla nieruchomości niezamieszkałych będzie można złożyć nową, kolejną deklarację obowiązującą od 1 kwietnia na kwotę 0,00 zł w terminie do 10 maja.

Więcej informacji w Wydziale Podatków i Opłat UMK pod numerem telefonu 12 616 92 95.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat