Razem z Muzeum Krakowa #zostanwdomu i opowiedz Kraków

„Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy miasta…” – Muzeum Krakowa realizuje swoją misję niezależnie od ograniczeń wynikających z narodowej kwarantanny i zaprasza do akcji #zostanwdomuopowiedzkrakow.

Razem z Muzeum Krakowa #zostanwdomu i opowiedz Kraków
Fot. Magiczny Kraków

Chociaż wszystkie wystawy i oddziały Muzeum Krakowa zostały zamknięte, a wydarzenia zaplanowane na najbliższy okres odwołane, to muzeum cały czas działa, wykorzystując media elektroniczne. Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w nowej inicjatywie. 

– #zostanwdomu – to najistotniejszy dziś bodaj hasztag, przypominający o odpowiedzialności obywatelskiej, która przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich. Muzeum Krakowa pragnie dodać do niego część drugą: Opowiedz Kraków. To zaproszenie do wspólnej, choć zdalnej, aktywności – tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia i podkreślają, że „Kraków to przede wszystkim jego mieszkańcy, o czym przypominaliśmy w trakcie ubiegłorocznego jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa hasztagiem #JestemKraków. Powracając dziś do tej idei, proponujemy Państwu, abyśmy razem opowiedzieli o naszym mieście.”

Dzięki filmom, wykładom, opowieściom, a nawet bajkom, przygotowanym przez pracowników Muzeum Krakowa, można teraz odwiedzać muzeum wirtualnie: zajrzeć za kulisy wystaw i obejrzeć najciekawsze eksponaty. Można lepiej poznać historię Krakowa – tę przez wielkie „H”, opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach miasta, jak też tę pisaną przez małe „h” – codzienną, może nie tak brzemienną w skutki, ale często nie mniej istotną i pasjonującą. Muzeum zachęca wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w tę inicjatywę i opowiadania o Krakowie.

Na czym polega akcja? Przyślijcie zdjęcie, napiszcie wspomnienie albo je opowiedzcie (chyba każdy ma dziś telefon i może nagrać wypowiedź) i umieśćcie na swoim profilu w mediach społecznościowych z oznaczeniem: #zostanwdomuopowiedzkrakow.

Osoby, które nie mają kont w mediach społecznościowych mogą przesyłać krakowskie opowieści na adresy: promocja@muzeumkrakowa.pl i pr@muzeumkrakowa.pl – opublikują je pracownicy muzeum.

Temat? Możecie opowiedzieć dzieje waszej rodziny. Uważacie, że inni powinni pamiętać o waszym wujku lub babci? Koniecznie ich przedstawcie! A może wolicie opisać swój udział w ważnym wydarzeniu historycznym: strajku, obaleniu pomnika Lenina, wyborach czerwcowych, wejściu Polski do Unii Europejskiej? Muzeum Krakowa czeka na Wasze historie.

A historia dzieje się wokół nas nieustannie. Może więc zechcecie opowiedzieć o bohaterach naszych czasów – lekarzu lub pielęgniarce, ratowniku medycznym albo sprzedawczyni ze sklepu? Na takie opowieści także jest miejsce w ramach akcji #zostanwdomuopowiedzkrakow.

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Krakowa oraz jego profilu na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także