Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pogrzeby objęte restrykcjami dotyczącymi wielkości zgromadzeń

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie informuje, że wydane przez Ministerstwo Zdrowia przepisy, które nakazują ograniczyć wielkość zgromadzeń w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, dotyczą również organizacji pogrzebów.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w celu ograniczania ryzyka zachorowań Zarząd Cmentarzy Komunalnych apeluje do wszystkich osób, którym w tym trudnym czasie przypada obowiązek organizacji pogrzebu osoby bliskiej, aby ograniczyli liczbę uczestników uroczystości do maksimum 50 osób.

Te restrykcje wynikają z § 9 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2020 r. poz. 433), wydanego zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, a podyktowane są potrzebą minimalizowania zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem SARS-Cov-2.

Ogłoszone ograniczenie zgromadzeń dotyczy wszystkich miejsc, w tym uroczystości religijnych, gdzie gromadzący się ludzie mogą stwarzać dla siebie nawzajem niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem, dotyczy ono również budynków i innych obiektów kultu religijnego na danym terenie. Do liczby maksymalnie 50 osób wlicza się zarówno uczestników, jak i osoby sprawujące ceremonie.

W celu minimalizowania zagrożenia epidemicznego należy bezwzględnie stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat