Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Opłaty za parkowanie zawieszone do końca marca

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa, a także z uwagi na nadzwyczajne okoliczności stanu zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zawieszeniu od poniedziałku, 16 marca do końca miesiąca opłat i kontroli w Strefie Płatnego Parkowania.

Fot. Maciej Grzyb/krakow.pl
Maciej Grzyb/krakow.pl

Zniesienie opłat i kontroli w SPP pozwoli lepiej funkcjonować mieszkańcom podczas stanu zagrożenia epidemicznego – szczególnie tym, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają. Przewiduje się także, że decyzja ta zmniejszy rozprzestrzenianie się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

 

 

Przypomnijmy, że SPP to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płaci się w parkomatach (również za pomocą telefonu komórkowego). Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio, podstrefa A – 6 zł, podstrefa B – 5 zł, podstrefa C – 4 zł. Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć TUTAJ.

Równocześnie informujemy, że od poniedziałku, 16 marca zmianie uległy godziny funkcjonowania Biura Strefy Płatnego Parkowania. Będzie ono czynne w godz. 8.00–15.30.

 

 

pokaż metkę
Autor: Miroslaw Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat