Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Odwołane mityngi AA – co powinny zrobić osoby uzależnione?

Ze względów bezpieczeństwa w całym kraju zawieszane są do odwołania spotkania anonimowych alkoholików, ​grup terapeutycznych oraz innych osób walczących z uzależnieniami.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Według danych PARPA w Polsce funkcjonuje ok. 2300 takich grup, co oznacza, że tysiące osób zostanie pozbawionych istotnego elementu leczenia. W terapii tych pacjentów kluczowe znaczenie ma regularny kontakt z grupą wsparcia, poczucie, że w każdej chwili mogą się zwrócić o pomoc do drugiego człowieka. W tym trudnym momencie warto sięgnąć po cyfrowe narzędzia terapeutyczne, które wspomagają proces leczenia i nie wymagają wychodzenia z domu.

Na platformie Helping Hand każdy użytkownik może skorzystać z porady specjalisty za pośrednictwem​ czata oraz wideorozmowy. Na czacie spotka inne osoby zmagające się z uzależnieniem – silna społeczność wspiera się nawzajem w krytycznych momentach, kiedy pojawia się ryzyko nawrotu choroby. Prowadzenie dzienniczka uczuć i głodu pomaga świadomie przeżywać emocje i radzić sobie z nimi w konstruktywny sposób, ​poprzez samoobserwację. Dzięki Helping Hand pacjenci nie muszą rezygnować z najistotniejszego elementu terapii – kontaktu z drugim człowiekiem, profesjonalistą czy innym uzależnionym. Zmienia się jedynie forma kontaktu, z fizycznego na online.

​Aplikacja Helping Hand w pakiecie podstawowym jest zawsze za darmo. Wszyscy terapeuci, psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy mogą zarejestrować się i świadczyć swojej działalności online. Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Jedynie za opłaconą i zrealizowaną sesję (czat lub wideo) naliczana jest opłata w wysokości 20% prowizji, którą każdy z terapeutów może ukryć w koszcie sesji ustawiając ich cenę w panelu SUPERTERAPEUTY powiększoną o 20% co w praktyce oznacza, że wszystkie koszty są po stronie klienta.

Wszystkie informację na stronie:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat