Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej nieczynne od 16 marca

Funkcjonowanie systemu darmowego poradnictwa na terenie Krakowa, obejmującego nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatną mediację zostaje zawieszone od 16 marca do odwołania.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Oznacza to, że w tym okresie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej mediacji nie będą prowadziły dyżurów, nie będą przyjmowane również nowe zgłoszenia umówienia terminu wizyt.

W celu skorzystania z telefonicznej nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji, zaineresowana osoba proszona jest o kontakt z infolinią pod numerem: 796 420 474.

Jak skorzystać?

  1. ustal termin porady telefonicznej dzwoniąc pod numer: 796 420 474 (rejestracja w godz. 9:30-17:00);
  2. podczas rozmowy telefonicznej wybierz punkt najbliżej twojego miejsca zamieszkania;
  3. na jeden z wybranych poniżej adresów, prześlij wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej: 

Czekaj na telefon z Punktu w wyznaczonej godzinie porady telefonicznej. UWAGA: prawnik będzie do ciebie dzwonił tylko pod warunkiem przesłania ww. oświadczenia;

możesz przekazać anonimową opinię o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej pod numerem: 796 420 474, na adres e-mail: dorota.kwapisz@um.krakow.pl,  aleksandra.kijewicz@um.krakow.pl, lub listownie na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków.

Szczegóły znajdziemy w Biuletynie Informacji Publicznej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat