Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kierowcy i motorniczowie nie sprzedają biletów!

W związku z potwierdzonymi w naszym mieście przypadkami wystąpienia zakażenia koronawirusem zarówno MPK SA w Krakowie jak i firma Mobilis zobowiązały się stosować do wszystkich wytycznych wydanych m.in. przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kierowcy i motorniczowie nie sprzedają już biletów. Można je zakupić w automatach.

Fot. Razem w Ruchu
Razem w Ruchu

Należy podkreślić, że wszystkie pojazdy MPK oraz firmy Mobilis każdego dnia są dokładnie myte. Dodatkowo wydane zostało polecenie firmom sprzątającym, aby wszystkie elementy, których w pojazdach komunikacji miejskiej dotykają pasażerowie, takie jak: przyciski, uchwyty i poręcze, były codziennie dezynfekowane. Odpowiednie służby otrzymały też polecenie przeprowadzania codziennej dezynfekcji stacjonarnych automatów biletowych.

We wtorek, 10 marca kierowcy i motorniczowie otrzymali dyspozycję, aby na przystankach otwierać wszystkie drzwi w autobusach i tramwajach (we wszystkich pojazdach, gdzie jest to możliwe). Od środy, 11 marca prowadzący pojazdy nie sprzedają biletów. Można je kupić w automatach.

Pracownicy firm sprzątających Punkty Kontroli Ruchu oraz Punkty Sprzedaży Biletów zostali zobowiązani do codziennego dezynfekowania przy użyciu odpowiednich środków odkażających poręczy, klamek i blatów.

Przewoźnik prosi również o o ograniczenie wizyt w Punktach Sprzedaży Biletów oraz Punkcie Obsługi Klienta MPK SA w Krakowie. Bilety można zakupić w automatach biletowych lub przez internet.

Dodatkowo na monitorach zamontowanych w pojazdach jest emitowany krótki film informujący m.in. o tym, jak można zapobiegać zakażeniu.

Ponadto odwołane zostały wizyty dzieci w zajezdni tramwajowej, które odbywały się w ramach Akademii Młodego Krakowianina.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat