„Zielona Ławeczka” w sąsiedzkim ogródku

Ruszyła 6. edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców polskich miast skupionych w grupach sąsiedzkich, którzy chcieliby stworzyć swój nowy osiedlowy ogródek. Projekty można przesyłać do 17 maja.

„Zielona Ławeczka” w sąsiedzkim ogródku
Fot. Fundacja BOŚ/ Zielona Ławeczka

Inicjatywa jest skierowana do osób, które chcą żyć w czystym, zadbanym i bezpiecznym miejscu. To propozycja dla tych mieszkańców, którzy chętnie angażują się w działania obywatelskie, samodzielnie tworzą ogródki, sadzą drzewa i dbają o istniejące już obiekty.

Projekt „Zielona Ławeczka” zachęca do podjęcia dalszych działań. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnych. Sfinansowano prawie 100 osiedlowych miniogródków (w tym także w Krakowie) na łączną kwotę 110 tys. złotych.

W konkursie mogą wziąć udział co najmniej pięcioosobowe zespoły sąsiedzkie z otwartych osiedli zarządzanych przez wspólnoty, spółdzielnie czy samorządy. Grupy sąsiadów przygotowują projekt aranżacji ogródka, a następnie prowadzą spotkania i rozmowy z pozostałymi mieszkańcami osiedla. Po przeprowadzeniu tych konsultacji pozostanie tylko „dopięcie” projektu i złożenie wniosku.

Projekty oceni konkursowe jury, a te najwyżej ocenione otrzymają od Fundacji BOŚ grant finansowo-rzeczowy o maksymalnej wartości 1600 złotych, który obejmuje dofinansowanie oraz nagrodę rzeczową w postaci ławki parkowej.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej zielonalaweczka.pl.

Pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA