Komunikat archiwalny

Krakowski Tydzień Zawodowców dobiega końca

VI Krakowski Tydzień Zawodowców zmierza do finału – przez 5 dni samorządowe szkoły techniczne i branżowe prezentowały uczniom szkół podstawowych swoją ofertę edukacyjną. Wszystko po to, aby pomóc ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia. Zwiedzanie pracowni i laboratoriów, prezentacje zawodów, konkursy i turnieje, spotkania z nauczycielami i doradcami zawodowymi. A dziś na zakończenie – otwarta sobota.

Krakowski Tydzień Zawodowców dobiega końca
Fot. materiały prasowe

Krakowski Tydzień Zawodowców to największa impreza promująca szkolnictwo zawodowe w naszym mieście. W szkołach odbywają się wtedy m.in. prezentacje poszczególnych zawodów, zajęcia otwarte, lekcje pokazowe, konkursy, turnieje, mistrzowskie pokazy absolwentów, wizyty w pracowniach, gry i doświadczenia. Elementem towarzyszącym są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty – w tym roku odbędą się 7 marca i 25 kwietnia.

 

Program jest bardzo bogaty. Przykładowo, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego organizuje m.in. warsztaty piekarskie, kulinarne, cukiernicze i barmańskie – z udziałem pracodawców. Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych przybliża kandydatom specyfikę różnych zawodów: technika grafiki i poligrafii cyfrowej, technika i operatora procesów introligatorskich, technika procesów drukowania, drukarza offsetowego, technika fotografii i multimediów, fotografa oraz technika reklamy. Pokazuje też swoje pracownie. Uczniowie mogą porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem, doradcą zawodowym i specjalistami w zawodzie. W Zespole Szkół Chemicznych można samodzielnie wykonać doświadczenia, wziąć udział w konkursach i grach edukacyjnych.

Te i pozostałe szkoły chwalą się swoimi największymi sukcesami, a do dyspozycji uczniów są nauczyciele i doradcy zawodowi. Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzeń. Krakowski Tydzień Zawodowców jest w tym roku organizowany po raz szósty. Dotychczasowe edycje cieszyły się świetną frekwencją. Dla uczniów i ich rodziców to doskonała okazja, żeby zorientować się w bogatej ofercie kształcenia zawodowego. Z każdym kolejnym rokiem oferty szkół są bardziej różnorodne, co daje uczniom możliwość podniesienia kwalifikacji czy przekwalifikowania się.

 

Sprawdź harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców 2020 [pdf]

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także