Komunikat archiwalny

Nowohuckie licea i technika zaprezentują się kandydatom

W czwartek, 20 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 odbędą się XII Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę przedstawią licea i technika z tej dzielnicy oraz placówki oświatowe z sąsiedztwa.

Nowohuckie licea i technika zaprezentują się kandydatom
Fot. pixabay.com

Dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej, którzy wkrótce wezmą udział w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, to doskonała okazja, aby się rozeznać w kierunkach kształcenia, które można realizować w nowohuckich szkołach.

Wydarzenie organizuje u siebie tradycyjnie Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 na osiedlu Spółdzielczym 6  w godz. 8.00–14.00. Organizatorzy zapraszają też rodziców, wychowawców i pedagogów.

Aktualna i wyczerpująca wiedza na temat oferty edukacyjnej szkół jest niezbędna, żeby podjąć optymalną decyzję, tym bardziej że ma ona wpływ na dalsze losy młodych ludzi. Uzyskanie dobrych kwalifikacji to szansa na zdobycie wymarzonego, intratnego zawodu.

Coroczne targi sprzyjają także integracji nowohuckich szkół oraz promocji w środowisku lokalnym poprzez pokazanie dorobku naukowego, artystycznego i sportowego tych placówek.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także