Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weekendowe spacery dla przyjaciół Krakowa

W nadchodzący weekend zapraszamy na kolejne spacery z przewodnikami po Krakowie w ramach 48. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

Fot. Bogusław Świerzowski
Bogusław Świerzowski

Niedziela, 16 lutego:

  • dla odznaki srebrnej: „Tajemnice ulicy Wiślnej i ulicy Brackiej”
    Kontynuujemy poznawania krakowskich ulic. Tym razem zapraszamy na spacer ulicami Wiślną i Bracką. Dlaczego tak się nazywają, jakie instytucje się przy nich mieściły przed laty, kto tam mieszkał? To i wiele innych ciekawostek czeka na każdego chętnego, kto pojawi się na zbiórce.
    Spotkanie o godz. 9.00 przed Domem Turysty - Hotelem Wyspiańskim, ul. Westerplatte 15/16.
  • dla odznaki z pawim piórem: „Wody, rzeki i powodzie w Krakowie”
    Wykład red. Konrada Myślika.
    Spotkanie o godz. 10.30 w siedzibie Towarzystwa Historii i Zabytków Krakowa, ul. św. Jana 12.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie, a dla tras z ograniczoną liczbą miejsc należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalną „miejscówkę”. Miejscówki oraz dzienniczki do zdobywania odznaki są do nabycia w Kole Grodzkim PTTK.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie, przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Krakowa, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat