Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny przewodnik weekendowy

Walentynki w kinie czy może w muzeum? Jeśli wciąż nie macie pomysłu, jak spędzić ten wyjątkowy weekend, to podsuwamy Wam kilka ciekawych propozycji.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Nowa wystawa w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” to wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu można zobaczyć witraże z polskich kolekcji muzealnych i prywatnych oraz z kościołów i klasztorów. Ponadto dzieła malarstwa tablicowego, hafty, złotnictwo, dokumenty, rysunki, projekty przeszkleń. Wiele z tych eksponatów nigdy dotąd nie była prezentowana publiczności. Będzie pięknie!

Niedawno za rolę tej artystki Renée Zellweger otrzymała Oscara. Jak słynną Judy Garland sportretuje Beata Rybotycka? Przekonamy się już w ten weekend na Scenie Stu! Garland to gwiazda światowego kina, aktorka o wybitnym talencie i unikatowym głosie. Legendarna postać – ikona popkultury. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola Dorotki Gale z „Czarnoksiężnika z krainy Oz” oraz przebój „Over the rainbow”.  Artystyczne sukcesy splatały się u niej z życiowymi porażkami: walką z nałogami, długami, kolejnymi nieudanymi małżeństwami, brakiem prywatności. Muzyczny spektakl „Judy Garland. Na końcu tęczy” zobaczymy w niedzielę o godz. 18.

Kino Kika zaprasza w niedzielę o godz. 20.30 na przedpremierowy, walentynkowy pokaz filmu „Matthias i Maxime”. Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Film zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) - dla tych, którzy znają twórczość Dolana, będzie to powrót do jego najlepszych czasów świetności!

Teatr Bagatela w ten weekend zaprasza na „Boską terapię”! Na Scenie na ul. Sarego 7 zobaczymy spektakl na podstawie sztuki Anat Gov. Znaną psychoterapeutkę niespodziewanie odwiedza atrakcyjny mężczyzna. Ten wielkiego formatu Gość domaga się wyleczenia z depresji. Czy Ella podoła temu zadaniu? Sztuki Gov w lekkiej i przystępnej formie opowiadają o rzeczach najważniejszych. Tak jest i w wypadku „Boskiej terapii”, cieszącej się popularnością na całym świecie. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-15
Data aktualizacji: 2020-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat