Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szukamy Ambasadorów Lokalnej Partycypacji

Do wtorku, 25 lutego trwa nabór do programu „Ambasador Lokalnej Partycypacji 2020”. To szansa, by każdy chętny mógł czynnie zaangażować się w zmienianie swojej dzielnicy lub niewielkiej jej części i zachęcić do tego innych mieszkańców. W zamian magistrat oferuje m.in. wsparcie organizacyjne i logistyczne.

Fot. budzet.krakow.pl
budzet.krakow.pl

Każdy Ambasador wskaże obszar Krakowa, w którym będzie razem z jego mieszkańcami diagnozował lokalne potrzeby i przygotowywał pomysły m.in. zadań do budżetu obywatelskiego. Może to być osiedle, klika ulic czy mała część dzielnicy. Ambasador zdecyduje także o formach partycypacji, które są mu najbliższe i w ramach których chciałby realizować swoje działania. Może to być budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, konsultacje społeczne.

Lista Ambasadorów będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców, a każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w organizowanych przez nich spotkaniach. W przypadku Ambasadorów opiekujących się obszarem budżetu obywatelskiego, podczas spotkań wypracowane zostaną wstępne propozycje zadań. Następnie trafią one do jednostek weryfikujących i tam przejdą wstępną konsultację. Przedstawiciele jednostek weryfikujących przekażą autorom informację zwrotną i ewentualne sugestie dotyczące możliwości poprawy przedstawionych propozycji podczas zorganizowanych w tym celu spotkań konsultacyjnych. 

Poza tym Ambasador Lokalnej Partycypacji otrzyma certyfikat, wsparcie organizacyjne i logistyczne od UMK i będzie mógł podzielić się swoimi dotychczasowymi dobrymi praktykami w zakresie partycypacji z innymi Ambasadorami i uczestnikami spotkań.

Chętni powinni wysłać wypełniony i podpisany formularz na adres: budzetobywatelski@um.krakow.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 12 616 7828 i na stronie internetowej budzet.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-13
Data aktualizacji: 2020-02-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat