Komunikat archiwalny

W maju do szkoły i przedszkola na kółkach!

Kampania „Rowerowy maj” wystartuje w tym roku po raz czwarty. Akcja, w której udział biorą uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki, ma promować wśród dzieci, młodzieży i rodziców zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność oraz sam rower jako środek transportu. Na zgłoszenia chętnych szkół i przedszkoli organizatorzy czekają do piątku, 21 lutego.

W maju do szkoły i przedszkola na kółkach!
Fot. rowerowymaj.eu

„Rowerowy maj” jest częścią projektu „STARS Rowerem do szkoły”, który Gmina Miejska Kraków realizuje od kilku lat. W tym roku w projekcie uczestniczy 39 szkół podstawowych oraz 2 specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. Przez cały rok szkolny dzieci pod opieką doradców z organizacji pozarządowych organizują akcje i działania promujące wśród swoich podopiecznych dojazdy do szkoły rowerem.

Maj to sprzyjający miesiąc do tego, aby słowa zamienić w czyn: dzieci, które dotrą na zajęcia lub lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymują naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Szkoły i przedszkola zainteresowane udziałem w tegorocznej kampanii mogą kontaktować się z kierownikiem projektu Dariuszem Niewitałą, dariusz.niewitala@um.krakow.pl, tel. 12 616 8780 w terminie do piątku, 21 lutego. Priorytetowo traktowane będą szkoły biorące udział w projekcie STARS oraz takie, które do tego projektu chcą dołączyć od września 2020 r.

Oferta jest skierowana do krakowskich samorządowych szkół podstawowych (klasy 0–8) oraz samorządowych przedszkoli. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zasady kampanii „Rowerowy maj” można znaleźć na stronie www.rowerowymaj.eu.

Więcej szczegółów na temat projektu „STARS Rowerem do szkoły”.

Tagi: dzieci, rowery

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także