Wiosenny powiew na scenie KFK

W pierwszych miesiącach nowego roku Krakowskie Forum Kultury przygotowało nie lada gratkę dla miłośników teatru – czekają aż dwa wyjątkowe pokazy! Pod koniec lutego przyjrzymy się relacjom damsko-męskim podczas spektaklu „Pierwszy raz”, a na początku marca na scenie przy ul. Mikołajskiej 2 stanie Wojciech Gałziński w roli Andrzeja Wajdy.

Wiosenny powiew na scenie KFK
Fot. Krakowskie Forum Kultury

„Pierwszy raz”

W sobotę, 29 lutego o 19.00 w Krakowskim Forum Kultury zaprezentowany zostanie spektakl pt. „Pierwszy raz”, napisany przez Michała Walczaka. Będzie to opowieść o nowoczesnych bohaterach (Ona i On), którzy wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni,
ale i subtelny.

Przedstawienie promuje piosenka „Miłość z Facebooka”, która została napisana przez Igora Jaszczuka dla Artura Gotza i stała się częścią spektaklu. W przedstawieniu teatralnym wykorzystano również utwory: „Takiego chłopaka” (sł. Natalia Grosiak, muz. Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński) oraz „Piano Bros” (muz. Dawid Ludkiewicz).

  • autor: Michał Walczak
  • reżyseria: Adam Biernacki
  • scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
  • występują: Anna Walkowiak-Sikorska (Magda), Artur Gotz (Karol)

Sztuka dla widzów od 16 roku życia!

Pierwszy raz

„Miałem wielkie szczęście – Andrzej Wajda”

W sobotę, 7 marca, o 19.00 w Krakowskim Forum Kultury odbędzie się monodram „Miałem wielkie szczęście – Andrzej Wajda”. Bohater monodramu – Andrzej Wajda, w którego rolę wciela się Wojciech Gałziński – opowiada o swoich filmach, wspomina ojca, który wyruszył na wojnę we wrześniu 1939 roku, studia na krakowskiej ASP i w łódzkiej szkole filmowej, przyjaźń z malarzem Andrzejem Wróblewskim oraz współpracę z wieloma wybitnymi ludźmi kina: aktorami, kompozytorami, operatorami.

Monodram powstał według scenariusza, z muzyką i reżyserią Pawła Zapendowskiego. Spektakl zainaugurował XVI Międzynarodowe Spotkania z Monodramem w Suwałkach, rodzinnym mieście Andrzeja Wajdy.

Andrzej Wajda w imię obiektywnej prawdy, dla której szukał miejsca na ekranie, pokonał długą drogę w walce o bliskie nam ideały. Jednym z najważniejszych tematów jest ten, mówiący o zmaganiach o Polskę wolną, demokratyczną i jej miejsce w zjednoczonej Europie. Przedstawił go w triadzie filmowej: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza” i „Wałęsa – człowiek z nadziei”.

Wojciech Gałziński – aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Wystąpił w takich filmach, jak: „Siłaczki” Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, „Na bank się uda” Szymona Jakubowskiego czy „Red yellow pink” Jolanty Warpechowski. Często bierze udział w projektach młodych reżyserów filmowych i teatralnych np. „Uroczystość” w reżyserii Kacpra Romaniuka (AST, Kraków, 2019).

  • scenariusz, muzyka i reżyseria: Paweł Zapendowski
  • zdjęcia filmowe: Salvatore Allotta
  • występuje: Wojciech Gałziński

Miałem Wielkie Szczęście – Andrzej Wajda

Bilety są dostępne na stronie internetowej bilety.krakowskieforum.pl lub w siedzibie KFK przy ul. Mikołajskiej 2.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także