Komunikat archiwalny

Święto komedii dell’arte w Krakowie

25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell’arte. W Krakowie – mieście teatrów i festiwali – obchodzimy ten szczególny dzień już po raz jedenasty w ramach Dni Komedii dell’Arte, które trwać będą od piątku, 21 lutego do niedzieli, 1 marca.

Święto komedii dell’arte w Krakowie
Fot. Fundacja Studio Dono

Komedia dell’arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, a jej wpływy przejawiają się nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona postaci Arlekina – najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii.

XI Dni Komedii dell’Arte otworzy wernisaż wystawy: „Arlekin. Wokół komedii dell’arte”, prezentujący prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w programie Dni znajdą się, między innymi: spektakle komedii, widowisko taneczne oraz spotkania tematyczne i warsztaty. Zupełną nowością będzie spektakl dell’arte stworzony specjalnie dla młodszej widowni, na który zaprasza Krajowa Scena Komedii dell’arte w Teatrze Praska 52.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy: Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza.

Partnerzy: Teatr Praska 52, Włoski Instytut Kultury, Katedra Scenografii Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Balet Cracovia Danza, Trupa Komedianty.

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie internetowej dnikomedii.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także