Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Innowacja na przystankach komunikacji miejskiej

Od kilku dni na multimedialnych ekranach w wiatach przystankowych wyświetlane jest w czasie rzeczywistym położenie autobusów i tramwajów. Na ekranach Digital Citylight AMS można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku.

Fot. AMS / materiały prasowe
AMS / materiały prasowe

Informacje, które do tej pory były dostępne tylko w aplikacjach mobilnych, firma AMS przeniosła na ekrany nośników zamontowanych na przystankach. Teraz każdy pasażer może zobaczyć aktualne położenie autobusów i tramwajów znajdujących się w pobliżu przystanku i sprawdzić, kiedy dojadą na miejsce. Przypomina to mapę kontroli ruchu pojazdów komunikacji miejskiej poruszających się po ulicach Krakowa.

Dodatkowo na cyfrowych nośnikach pojawiają się informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk „Zobacz więcej" na urządzeniu.

 

 

– Zmniejszyliśmy barierę dostępności usług cyfrowych dla osób, które nie korzystają z aplikacji i usług cyfrowych w telefonach. Wpisujemy się jednocześnie w szeroko rozumiany trend Smart City – powiedział Robert Bartoszcze, Dyrektor ds. Digital w firmie AMS, odpowiedzialny za wdrożenie systemu na przystankach.

– Mieszkańcy Krakowa często zwracają uwagę, jak komfortowym rozwiązaniem jest informowanie o godzinie odjazdu pojazdu za pomocą elektronicznych tablic na przystankach. Nie muszą wtedy sprawdzać rozkładów jazdy w gablocie czy w aplikacji w telefonie komórkowym. Jestem przekonany, że nowy sposób prezentacji Systemu Informacji Pasażerskiej z rzeczywistym położeniem pojazdów na mapach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów – dodał Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, który współpracuje z firmą AMS przy tym projekcie.

Innowacyjny system informacji pasażerskiej jest dostępny na następujących przystankach:

 • al. Andersa - przystanek „DH Wanda”
 • al. Bora-Komorowskiego - przystanek „Bora-Komorowskiego”
 • al. Krasińskiego - przystanek „Muzeum Narodowe”
 • al. Mickiewicza - przystanek „AGH/UR”
 • ul. Basztowa - przystanek „Stary Kleparz”
 • ul. Basztowa - przystanek „Teatr Słowackiego”
 • ul. Kalwaryjska - przystanek „Korona”
 • ul. Karmelicka - przystanek „Teatr Bagatela”
 • ul. Konopnickiej - przystanki „Rondo Grunwaldzkie”
 • ul. Nawojki - przystanek „Miasteczko Studenckie AGH”
 • ul. Westerplatte - przystanek „Poczta Główna”
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-12
Data aktualizacji: 2020-02-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat