Nowe podejście do remontów lokali

Informacji na temat zagospodarowania pustostanów i innych lokali mieszkalnych oraz remontów zasobów mieszkaniowych będących w zasobie Gminy Miejskiej Kraków wysłuchali radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Nowe podejście do remontów lokali
Fot. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie

Na remonty zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków Zarząd Budynków Komunalnych wydatkował w ubiegłym roku 18 mln 656 tys. zł, które przeznaczono m.in. na remonty bieżące budynków, remonty lokatorskie czy remonty pustostanów.

Według stanu na 31 grudnia 2019 r. w Krakowie znajdowało się 1411 pustostanów. Do zasiedlenia zakwalifikowanych zostało 867 pustostanów. Pośród nich znakomitą większość stanowią pustostany do remontu. W 2019 r. na ten cel przeznaczono 10 mln 130 tys. zł, udało się wyremontować 351 pustostanów. Natomiast w latach 2014-2019 wyremontowano łącznie 1525 pustostanów.

- Zastanawiamy się nad innym podejściem do procedury remontów lokali znajdujących się w zasobie Gminy Miejskiej Kraków. Chcemy zmienić kolejność i pokazywać potencjalnym lokatorom lokal już wyremontowany, tak by w ciągu kilku tygodniu mogli dostać klucze do mieszkania. To znacznie skracałoby czas od decyzji o przyznaniu lokali do otrzymania go przez najemców – mówił Bogusław Kośmider, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Radni zadecydowali też, by do udziału w pracach Bractwa Filantropii delegować radnych Alicję Szczepańską i Sławomira Pietrzyka. Przyjęli też plan prac Komisji na 2020 r.

Pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także