Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień otwarty dla kobiet z branży STEM

Krakowski oddział firmy ABB zaprasza kobiety o predyspozycjach i kwalifikacjach technicznych, chcące spróbować swoich sił w branży STEM na dzień otwarty pod hasłem „Piękna płeć, piękny umysł”, który odbędzie się w czwartek, 19 marca. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z działalnością Corporate Technology Center w Krakowie, zwiedzenia laboratoriów oraz wzięcia udziału w ciekawych warsztatach zarówno z kompetencji miękkich, jak i technicznych.

Fot. ABB CTC Kraków

Angielski akronim STEM (Science, Technology, Engineering & Mathematics) odnosi się do zdominowanej przez mężczyzn branży technologicznej. Wg badań Eurostatu (2016 r.) w Polsce odsetek zatrudnienia mężczyzn w tym sektorze sięga 86,5%, a średnia europejska to 84%. Widać zatem, że zarówno w Polsce, jak i w Europie w kwestii zwiększenia poziomu zatrudnienia kobiet w tej branży jest jeszcze sporo do zrobienia.

Z tych założeń wychodzą organizatorzy z firmy ABB. Opierając się na naukowych przesłankach twierdzą, iż zróżnicowane, pod każdym względem, zespoły badawczo-rozwojowe prowadzą do większej kreatywności i lepszych decyzji. Są przekonani, że kobiety także są zdolne do odniesienia sukcesu w zadaniach STEM. Dla kobiet to także szansa na rozwój kariery i podniesienie swojego prestiżu, gdyż zawody te są po prostu lepiej opłacane.

ABB CTC przez organizację tego typu wydarzeń stara się wspierać płeć piękną w jeszcze lepszym odnalezieniu się w środowisku STEM i pomaga wejść na rynek pracy.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie firmy ABB CTC przy ul. Starowiślnej 13.

Kontakt: e-mail: kinga.bazior@pl.abb.com lub tel. 662 594 618. Zapisy są prowadzone na stronie internetowej pieknaplec.pl.

pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-02
Data aktualizacji: 2020-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź