Komunikat archiwalny

Trwa X edycja konkursu Samorząd Równych Szans

Trwa konkurs Samorząd Równych Szans, który promuje usprawnienia wdrażane w całej Polsce, opracowane z myślą o potrzebach i oczekiwaniach osób z niepełnosprawnościami.

Trwa X edycja konkursu Samorząd Równych Szans
Fot. materiały prasowe

To dziesiąta edycja konkursu organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, do udziału w którym zaproszone są samorządy z całej Polski. Konkurs promuje innowacyjne pomysły i projekty, które wpływają na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami, a także pomagają im samodzielnie żyć w społeczeństwie.

Kraków angażuje się w różne inicjatywy wspierające osoby z niepełnosprawnościami. W dotychczasowych edycjach konkursu nasze miasto zostało nagrodzone między innymi za program miejski skierowany do rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem Kraków dla Rodziny N oraz za realizację projektu unijnego „Droga Królewska dla Niepełnosprawnego Turysty”.

W ramach dotychczasowych edycji przedsięwzięcia nagrodzono 119 projektów, 187 zostało wyróżnionych. Zgłoszenia do konkursu zbierane są do 28 lutego. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego.

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także