Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie CAS-y zapraszają seniorów

Krakowianie w wieku 60+ od lat chętnie korzystają z oferty Centrów Aktywności Seniorów. W tym roku do udziału w nieodpłatnych zajęciach ruchowych, artystycznych i intelektualnych zaprasza 41 centrów zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Fot. dlaseniora.krakow.pl

Gimnastyka, nordic walking, taniec, a także nauka języków obcych, szkolenia z obsługi urządzeń mobilnych i nowych technologii, do tego spotkania z inspirującymi osobami, aktywności turystyczne i zajęcia plastyczne, a także oferta dla miłośników szachów czy scrabble – to tylko wybrane pozycje z oferty krakowskich Centrów Aktywności Seniorów. Centra organizowane są ze środków miejskich przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych.

W większości krakowskich dzielnic takich miejsc dla osób starszych jest już po kilka. Przez pięć dni w tygodniu po cztery godziny dziennie kilka tysięcy seniorów nieodpłatnie uczestniczy w nich w różnego rodzaju zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych. Oferta CAS-ów pobudza też aktywność społeczną seniorów i angażuje starszych krakowian do organizacji i udziału w ciekawych inicjatywach społecznych.

Krakowian w wieku 60+ zapraszamy do CAS-ów, których aktualnie na mapie Krakowa jest 41 – każdy może znaleźć odpowiednie miejsce i zajęcia dla siebie. Zobacz listę krakowskich CAS-ów.

Szczegółowe informacje o ofercie, a także adresy poszczególnych CAS-ów, znajdują się na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl. Strona jest także kompleksowym źródłem aktualnych informacji o przedsięwzięciach organizowanych z myślą o krakowiankach i krakowianach 60+.

 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-03
Data aktualizacji: 2020-02-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat