Komunikat archiwalny

W ten weekend Nową Hutę opanowali tancerze

W ten weekend, 22–23 lutego po raz pierwszy w historii odbywają się zawody tańca sportowego i nowoczesnego organizowane przez klub sportowy „Obsession”. Przez dwa dni hala widowiskowo-sportowa na Suchych Stawach stała się miejscem sportowej rywalizacji tancerzy walczących o puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe.

W ten weekend Nową Hutę opanowali tancerze
Fot. pixabay.com

W pierwszym dniu wydarzenia, w sobotę 22 lutego rozegrany zostanie turniej Dance Sport Cup w sportowym tańcu towarzyskim. Zmagania zawodników w różnych kategoriach wiekowych i klasach sportowych oceniać będą sędziowie z różnych ośrodków tanecznych Polski, w tym z Krakowa, Szczecina, Torunia, Warszawy i Konina, a także z Ukrainy. Turniej rozgrywany będzie w strukturach Federacji Tańca Sportowego.

Obsession turniej tańca sportowego

Następnego dnia, w niedzielę 23 lutego odbędą się otwarte zawody Obsession Dance Festival, w tańcu nowoczesnym. Tego dnia na parkiecie królować będzie jazz, modern jazz, disco dance, hip-hop oraz street. Rywalizacje zawodników będzie oceniać aż 18 sędziów z kraju i zagranicy. Zawodnicy będą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych jako: soliści, duety, miniformacje, formacje oraz „M”.

Obsession turniej tańca nowoczesnego

Zarówno turniej tańca sportowego, jak i otwarte zawody w tańcu współczesnym są przeznaczone dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno tancerze profesjonalni jak i amatorzy.

Organizatorzy stawiają sobie za cel propagowanie sportu tanecznego. Ich ambicją jest również, aby kolejne edycje tego wydarzenia rozwijały swą międzynarodową rangę.

Szczegóły i warunki udziału publiczności w turniejach dostępne są na plakatach.

Adres:
ul. Ptaszyckiego 4, Kraków

Pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także