Komunikat archiwalny

#EKOrEWOLUCJA: Zobaczyli, jak działa Ekospalarnia

We wtorek, 28 stycznia grupa mieszkańców odwiedziła krakowską Ekospalarnię. Krakowianie zdobyli bezpłatne wejściówki w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej #EKOrEWOLUCJA na zwiedzanie Ekospalarni. Kolejne zorganizowane wejścia odbędą się 25 lutego i 31 marca.

#EKOrEWOLUCJA: Zobaczyli, jak działa Ekospalarnia
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Zwiedzanie Ekospalarni ma przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej krakowian, jak i wiedzy na temat ekologicznych działań realizowanych w naszym mieście.

W Ekospalarni działa ścieżka edukacyjna, której zwiedzanie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców Krakowa jak i gości z Polski i zagranicy. W minionym roku zakład odwiedziło blisko 7 tys. osób. Wynik jest tym bardziej satysfakcjonujący, że temat termicznego przekształcania odpadów nie należy do najłatwiejszych.

Dzięki ścieżce edukacyjnej zwiedzający – mieszkańcy Krakowa, ale nie tylko oni, bo na co dzień zakład odwiedzają także studenci wyższych uczelni, goście z innych miast w Polsce oraz z zagranicy, mogą zobaczyć, że eksploatacja Ekospalarni odbywa się z najwyższą dbałością o otaczające nas środowisko, stosowane są najlepsze dostępne techniki, a każdy, kto przyjeżdża do zakładu może na żywo zaobserwować, że jest on innowacyjny, a procedury postępowania z odpadami są zgodne z obowiązującym prawem.

W najbliższym czasie będzie można zdobyć kolejne bezpłatne wejściówki na zwiedzanie Ekospalarni w dniach: 25 lutego i 31 marca. Będziemy o tym informować na bieżąco.

#EKOrEWOLUCJA ekorewolucja banner

Pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA