Komunikat archiwalny

Ogrzej dłonie z #EKOrEWOLUCJĄ

W środę, 29 stycznia w trzech lokalizacjach – na rondach: Grunwaldzkim, Matecznego i Mogilskim pierwszych sto pięćdziesiąt osób (w każdym z miejsc) wraz z najnowszym numerem dwutygodnika miejskiego Kraków.pl, otrzymała ogrzewacz do rąk. To jedna z wielu niespodzianek, jakie w tym roku czekają na mieszkańców Krakowa w związku z trwającą kampanią informacyjno-edukacyjną pod hasłem #EKOrEWOLUCJA.

Ogrzej dłonie z #EKOrEWOLUCJĄ
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Kampania #EKOrEWOLUCJA to zgodnie z porami roku cztery odsłony – zima, wiosna, lato i jesień. W każdej z nich prezentowana będzie inna sfera działalności ekologicznej miasta. W pierwszej, zimowej odsłonie wykonany został mural poświęcony czystej energii.

Jego autorem jest Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, związany z ruchem graffiti i street artem. Mural można zobaczyć na ścianie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 na os. Oświecenia.

 

Już niebawem w mieście będzie można zobaczyć i wziąć udział w kolejnych niekonwencjonalnych wydarzeniach. Zaplanowano między innymi zwiedzanie krakowskiej Ekospalarni.

Planowane jest również gorące zakończenie ferii na lodowisku przy Nowohuckim Centrum Kultury. Każdy, kto tego dnia przyniesie z domu elektrośmieci otrzyma ogrzewacze do rąk. W ciągu roku ekoatrakcji będzie dużo więcej – każda będzie związana z tematami: zieleń, woda, ruch i transport.

ogrzewacze

#EKOrEWOLUCJA ekorewolucja banner

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA