Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Początek tygodnia warto zainaugurować zastrzykiem kultury! Kalendarium przynosi szereg propozycji, które zainteresują zarówno małych, jak i dużych widzów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!
Fot. materiały prasowe

Do 9 lutego potrwa w mieście Festiwal Teatrów dla Dzieci! Wszystkie „najnaje”, czyli najmłodsi widzowie przez najbliższe dwa tygodnie są mile widziani w Nowohuckim Centrum Kultury! Na scenie zobaczymy przedstawienia oparte zarówno na klasyce literatury dziecięcej, jak i współczesnych postaciach, znanych choćby z kreskówek. Festiwal rozpocznie spektakl „Świnka Peppa. Wielka niespodzianka”. Nie zabraknie piosenek, tańców i wspólnej zabawy! Przedstawienie zobaczymy dziś dwukrotnie, o godz. 11 i 16. Pełny program znajdziemy pod adresem: nck.krakow.pl.

„Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego to jeden piękniejszych utworów w historii baletu i muzyki. Piękną baśń zobaczymy dziś w Operze Krakowskiej w wykonaniu Russian National Ballet. Warto wspomnieć, że Russian National Ballet ma długą historię, a jego pierwsi soliści tworzyli sławny Teatr Bolszoj. „Jezioro Łabędzie” w ich wykonaniu rozpocznie się o godz. 17.00.

„Podróże z historią w tle” to cykl realizowany w C-2 Południe Cafe, na os. Górali 5, we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin. Tytuł dzisiejszego spotkania brzmi „Szczecin zapomniany. Szczecin ukryty” i oczywiście zdradza, dokąd przeniesie nas dziś prowadzący. Pokaz slajdów Tomasza Gromowskiego to spacer po mieście, które kryje ponad 250 schronów rozlokowanych na całej jego powierzchni. Prowadzący opowie nam więcej o tych nieoczywistych atrakcjach turystycznych Szczecina. Początek spotkania o godz. 19.00.

Na scenie Teatru Zależnego, przy ul. Kanoniczej 1, zobaczymy z kolei sztukę „Dziś umarł Prokofiew”. Spektakl w reżyserii Wiesława Hołdysa za punkt wyjścia obiera historyczne zdarzenia: zbiegającą się w czasie równoczesną śmierć Józefa Stalina i Siergieja Prokofiewa. Odejście tego ostatniego upamiętniają nieliczni, w tym rywal kompozytora – Dymitr Szostakowicz. Jak można się domyślić, w spektaklu ważną rolę odegra muzyka! Sztuka rozpocznie się o godz. 20.00.

„Nawet słonie czytają karty tarota” – pod tym zabawnym, utrzymanym w duchu absurdu tytułem, kryje się koncertowy wieczór z Progetto Davka. Tak nazywa się grupa założona przez Maurizia Di Verolego. Prezentuje ona program stanowiący podróż poprzez muzykę wywodzącą się z włoskiej tradycji żydowskiej. Piosenkom w języku hebrajskim, angielskim, rosyjskim, Ladino i aramejskim oraz we włoskich dialektach żydowskich towarzyszyć będą rytmy mające źródło w tradycji chasydzkiej i sefardyjskiej. Koncertu wysłuchamy w Piwnicy Pod Baranami, o godz. 20.00.

 

 

Tagi: balet, dzieci, teatr

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA