Komunikat archiwalny

Muzyka Hansa Zimmera ponownie w Krakowie

Ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się ubiegłoroczny koncert „The World of Hans Zimmer” w Krakowie, skłoniło organizatorów do ogłoszenia kolejnego terminu show. Wyjątkowe przedsięwzięcie, którego kuratorem jest sam Hans Zimmer, odbędzie się ponownie 13 lutego w TAURON Arenie Kraków.

Muzyka Hansa Zimmera ponownie w Krakowie
Fot. materiały prasowe

W trakcie wieczoru zabrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Pomimo, że sam maestro nie uczestniczy w koncertach, na scenie wystąpią jego bliscy przyjaciele i współpracownicy, w tym Lisa Gerrard, której głos kojarzony jest ze znakomitej ścieżki dźwiękowej do Oscarowego filmu „Gladiator”. To wszystko pod batutą Gavina Greenawaya.

Zdobywca Oscara, Grammy i Złotego Globu jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów, a jego muzyka na stałe zapisała się w historii kina. Jego kompozycje dopełniły niezliczoną liczbę przebojów kinowych, dodając dramaturgii i wpływając na przeżywane przez widzów emocje.

„Król Lew”, „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Kod Da Vinci”, „Mroczny Rycerz”, „Incepcja” i „Interstellar” - to tylko niektóre z najbardziej znanych filmów, które ilustrował muzycznie. W styczniu 2018 roku, Hans Zimmer po raz 11. został nominowany do Oscara za zapierającą dech w piersiach ścieżkę dźwiękową do filmu Christophera Nolana „Dunkierka”.

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa „The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration”. Mimo że maestro we własnej osobie wystepuje podczas koncertów, odgrywa on rolę dyrektora muzycznego oraz kuratora całej trasy, podczas której występują jego przyjaciele i współpracownicy.

W przeciwieństwie do słynnej trasy „Hans Zimmer Live,” która brzmieniem skupiała się na zespole Zimmera oraz elektronicznych brzmieniach, „The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” prezentuje twórczość kompozytora zaaranżowaną przez orkiestrę symfoniczną na żywo. Sam Zimmer spędził miesiące transformując swoje ścieżki dźwiękowe w bogate koncertowe suity.

Po raz pierwszy publiczność będzie mogła cieszyć się oglądaniem oszałamiających wizualnie projekcji scen z filmów, do których Hans Zimmer stworzył muzykę. Sam kompozytor odpowiada za dobór scen, które są wykorzystywane podczas projekcji.

Podczas koncertu wystąpią słynni soliści z fabryki talentów Hansa Zimmera, którzy wcześniej wzięli udział w jego trasie „Live”. Na scenie pojawią się m.in. Pedro Eustache, flecista wykonujący utwory ze ścieżki dźwiękowej do „Piratów z Karaibów”, skrzypaczka Rusanda Panfili, gitarzysta Amir John Haddad, basista Juan Garcia-Herreros, pianistka Eliane Correa, wokaliści Gan-ya Ben-gur Akselrod i Asja Kadric oraz perkusiści Lucy Mandymore, Aleksandra Suklar i Luis Ribeiro. A wszystko to przy wspaniałym i dostarczającym niesamowitych emocji akompaniamencie wielkiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Gavina Greenawaya, dyrygenta ścieżek dźwiękowych Hansa Zimmera – o którym sam maestro mówi, że ufa mu bardziej niż sobie.

„The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” pokazuje, że muzyka orkiestrowa jest wciąż żywa, a sam projekt stanowi niepowtarzalną okazję, by zaprezentować muzykę orkiestrową nowemu pokoleniu.

Bilety dostępne na stronach internetowych eventim.pl i ebilet.pl oraz w sklepach MediaMarkt.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także