Komunikat archiwalny

Spotkanie ze srebrnymi rugbystami Juvenii Kraków

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w czwartek, 23 stycznia z młodymi rugbystami Juvenii Kraków. Pogratulował im wywalczenia drugiego miejsce w 50. edycji Emirates Airline Dubai Rugby Sevens. Młodzi zawodnicy występujący w grudniu 2019 r. w turnieju U19 International awansowali do wielkiego finału i dopiero tam ulegli zespołowi Peregrines z RPA 14:22. Tym samym krakowianie napisali nowy rozdział w historii polskiego rugby.

Spotkanie ze srebrnymi rugbystami Juvenii Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Prezydent Jacek Majchrowski wręczył zawodnikom oraz przedstawicielom sztabu trenerskiego i zarządu upominki.

– Serdecznie gratuluję zawodnikom, trenerowi Łukaszowi Kościelniakowi oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za poświęcenie i pasję. Liczę, że niebawem za Państwa sprawą Polska stanie się światową potęgą w rugby, a samo brzmienie nazwy Juvenia Kraków będzie budziło zachwyt kibiców i popłoch rywali. Mam nadzieję, że zdobyte w grudniu drugie miejsce tylko rozbudzi apetyty i motywację, by w tym roku wrócić do Dubaju i znów zadziwić świat – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Turniej w Dubaju jest jednym z największych na świecie turniejów w rugby olimpijskim. Obok 28 najlepszych reprezentacji męskich i żeńskich, rywalizujących w World Sevens Series, na siedmiu boiskach walczą zespoły z całego świata w różnych kategoriach. W sumie 227 drużyn. Młodym zawodnikom z Krakowa udało się pokonać dwadzieścia innych ekip w swojej kategorii wiekowej i w pięknym stylu dojść do strefy medalowej. Dzięki grze na wyżynach umiejętności zostawili w tyle tak wymagających przeciwników jak młodzieżowe reprezentacje Niemiec, Belgii, Danii oraz RPA. Chyba żaden z rywali nie spodziewał się, że klubowa drużyna z Polski może zajść tak daleko na międzynarodowej arenie.

Pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także