Komunikat archiwalny

Camera obscura, czyli pudełkowa historia fotografii otworkowej

Przed nami kolejne zajęcia z serii „Akademia Małego Odkrywcy”, które organizuje Muzeum Krakowa. Tematem najbliższych zajęć dla dzieci w wieku 6-9 lat, które odbędą się dziś, w niedzielę, 2 lutego w Pałacu Krzysztofory, będzie fotografia otworkowa.

Camera obscura, czyli pudełkowa historia fotografii otworkowej
Fot. pixabay.com

„Była kiedyś taka bajka. Był ciemny, ciemny dwór. A w tym ciemnym, ciemnym dworze, była ciemna, ciemna komnata... A w tej ciemnej, ciemnej komnacie było... No właśnie co? Ciemna komnata to właśnie camera obscura, która ma moc utrwalania obrazu. Gdy w tej ciemnej komnacie pojawiła się smuga światła, zmieniała się ona w trwały obraz.

Jednak my nie opowiadamy bajek, a na naszych warsztatach pokażemy Wam, jak zbudować własną camerę obscurę, czyli nasz współczesny aparat fotograficzny! I może razem rozwikłamy zagadkę, jak kończyła się ta bajka o ciemnym, ciemnym dworze...” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na stronach internetowych muzeumkrakowa.pl.

Spotkanie poprowadzą Marta Kudelska i Filip Rybkowski. Początek o godz. 11.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@muzeumkrakowa.pl. Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny).

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA