Komunikat archiwalny

Ponad 3 tysiące pluszaków trafiło do karetek pogotowia

Załogi krakowskich ambulansów nie wyobrażają już sobie bez nich pracy. Mowa o pluszakach, które mali pacjenci dostają w karetkach, a po wyjściu ze szpitala zabierają do domów. Dzięki zbiórce zorganizowanej po raz siódmy w IKEA Kraków do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiła właśnie dostawa 3 250 maskotek.

Ponad 3 tysiące pluszaków trafiło do karetek pogotowia
Fot. materiały prasowe

Niepozorne pluszaki odgrywają w pogotowiu niezwykle ważną rolę. Pomagają członkom zespołów ratownictwa medycznego nawiązać pierwszy kontakt z małymi pacjentami. Są również wsparciem dla maluchów podczas trudnych momentów w ambulansie.

– W ciągu tych kilku lat pluszaki stały się niezbędnym wyposażeniem naszych karetek. Pomagają załodze rozładować stres u małych pacjentów i wykonać odpowiednie medyczne czynności ratunkowe. Każdego roku wykorzystujemy kilka tysięcy przytulanek, bo przecież zabawka zawsze pozostaje z pacjentem przy przekazywaniu go do szpitala – mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Pluszowe maskotki jeżdżą w krakowskich karetkach od siedmiu lat. Co roku zbiórka spotyka się z niesłabnącym zaangażowaniem klientów sklepu szwedzkiej sieci. W sumie dzięki akcji w ręce maluchów trafiło już ponad 21 tys. maskotek.

W ramach tegorocznej zbiórki udało się zebrać 2 250 pluszaków, a 1 000 sztuk do tej puli dołożyła IKEA Kraków. W karetkach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego będzie jeździć 2 500 maskotek. Krakowskie pogotowie już od trzech lat dzieli się pluszakami z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, do której w tym roku pojedzie 750 przytulanek.

Tagi: akcja, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także