Komunikat archiwalny

Ósmoklasisto, myślisz o zawodzie? Skocz na targi do „Meliorka”

W czwartek, 23 stycznia w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji odbędą się 18. Styczniowe Targi Szkół Zawodowych – impreza edukacyjna, która ma pomóc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi kształcenia. W wydarzeniu weźmie udział 25 zespołów szkół technicznych, które w ciekawej formie zaprezentują ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

Ósmoklasisto, myślisz o zawodzie? Skocz na targi do „Meliorka”
Fot. pixabay.com

W „Meliorku” od godz. 9.00 do 14.00 kandydaci do szkół ponadpodstawowych będą mogli odwiedzić stanowiska 25 zespołów szkół technicznych – kształcących m.in. w branży budowlanej, mechanicznej, chemicznej, gastronomicznej, ekonomicznej, elektrycznej, energetycznej, geodezyjnej, poligraficzno-medialnej, górniczej i odzieżowej.

Warto przyjść i popytać o szczegóły – proponowane zawody, specjalizacje i profile. Oferta edukacyjna krakowskich szkół ponadpodstawowych jest z każdym rokiem bogatsza, a absolwenci szkół podstawowych wkrótce staną przed jedną z ważniejszych życiowych decyzji. Kandydaci zorientowani na kierunki techniczne mają w Krakowie do wyboru około 80 zawodów, w tym wiele atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy. Wiele branż odczuwa dziś brak wykwalifikowanego rzemieślniczego i średniego personelu technicznego.

Na uczniów, którzy wybiorą się do „Meliorka”, czekają prezentacje, konkursy, degustacje, a nawet występy artystyczne, które w sposób niekonwencjonalny pokażą, że warto kształcić się w prezentowanych zawodach. Wstęp jest bezpłatny.

Lista szkół biorących udział w 18. Styczniowych Targach Szkół Zawodowych [pdf]

plakat

Tagi: edukacja, targi

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także