Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ułatwić wybór 8-klasistom - Patronat Przewodniczącego RMK

23 stycznia w godz. 9.00 – 14.00 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9 odbędą się 18. „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” – wydarzenie to honorowym patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Fot. Mateusz Drożdż

Styczniowe Targi to impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowana z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach. Najważniejszym celem organizacji Targów jest pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadpodstawowym etapie kształcenia, przedstawiając ofertę konkretnego szkolenia zawodowego. Zespoły szkół technicznych funkcjonujące w Krakowie dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu rynku pracy na rzemieślniczy i średni personel techniczny.

W trakcie 18. „Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku” 25 krakowskich i podkrakowskich zespołów szkół technicznych zaprezentuje ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2020/2021. W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji, takich jak np.: pokazy, występy artystyczne, konkursy, degustacje, czy prezentacje. Targi stworzą także możliwość porozmawiania z obecnymi uczniami wystawiających się szkół, aby np. móc dowiedzieć się o panującej w szkole atmosferze i możliwościach, jakie oferuje ona dla swoich uczniów.

Właściwy wybór szkoły ponadpodstawowej jest jedną z pierwszych, a jednocześnie ważniejszych decyzji życiowych młodych ludzi. Część z nich wybierze szkolnictwo średnie, ale część może być zainteresowana innymi możliwościami, jakie oferuje krakowskie szkolnictwo techniczne i zawodowe.

Odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się z ofertą praktycznie wszystkich szkół zawodowych w jednym dniu – w czwartek 23 stycznia i w  jednym miejscu – w Meliorku, czyli w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9. Być może spośród różnorodnych, prezentowanych ofert edukacyjnych krakowskich technicznych szkół ponadpodstawowych obecni ósmoklasiści wybiorą dla siebie tę najwłaściwszą, zgodną z zainteresowaniami i predyspozycjami.

Więcej o targach na stronie organizatora

pokaż metkę
Autor: materiały organizatora
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-01-20
Data aktualizacji: 2020-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź