Komunikat archiwalny

Akcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą

W ramach akcji „Zima w szkole 2020” samorządowe szkoły podstawowe przygotowały dla najmłodszych krakowian, którzy spędzają ferie w mieście, bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania, a także dających możliwość odpoczynku przed kolejnym semestrem nauki. Ferie w Małopolsce trwają od 27 stycznia do 7 lutego.

Akcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą
Fot. pixaby.pl

W tegorocznej akcji „Zima w szkole” bierze udział 67 szkół podstawowych, w tym trzy szkoły specjalne. W szkołach  odbywają się różnorodne zajęcia i warsztaty – m.in. plastyczne, muzyczne, komputerowe, językowe i sportowe.

Organizowane są także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zajęcia w terenie – wyjścia do kin, teatrów, muzeów, na lodowisko, basen czy kręgle. Jak co roku, szkoły zorganizują także spacery po Krakowie.

Średnia liczba dzieci zgłoszonych do udziału akcji to ponad 1,7 tys. Przewidywany koszt akcji wynosi 449 500,00 zł.

W ramach akcji miasto zapewnia dzieciom bezpłatną opiekę, tj. finansuje wynagrodzenie kierownika wypoczynku oraz wychowawców i opiekunów. Pozostałe wydatki związane np. z wyjściem na basen, do kina, teatru czy przejazdami po Krakowie pokrywają rodzice uczestników.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na zajęcia, powinni udać się bezpośrednio do organizatora, czyli dyrektora szkoły, która organizuje wypoczynek.

Wykaz szkół biorących udział w akcji „Zima w szkole” [pdf]

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA