Komunikat archiwalny

Ferie w Nowohuckim Centrum Kultury

Z okazji ferii aż do niedzieli, 9 lutego Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na program pełen wydarzeń. Festiwal Teatrów dla dzieci, ślizgawki na plenerowym lodowisku i warsztaty artystyczne – to tylko część atrakcji przygotowana przez NCK.

Ferie w Nowohuckim Centrum Kultury
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury

Do niedzieli, 9 lutego spektakle na scenie NCK, prezentują się najlepsze teatry z całej Polski z repertuarem, który wypełniają największe hity literatury dziecięcej oraz przedstawienia dla najnajów (dzieci już od pierwszego roku życia!). Ania z Zielonego Wzgórza, Calineczka, Piaskowy Wilk, Aki – to tylko kilkoro ukochanych bohaterów młodych czytelników, którzy towarzyszą im na Scenie NCK podczas ferii.

W tym roku – specjalnie na życzenie publiczności – wprowadzono do programu spektakle popołudniowe: na zakończenie teatralnych ferii Gdański Teatr Miniatura przeniesie widzów do świata znanego z opowiadań Stanisława Lema „Bajki robotów” (9 lutego, niedziela, godz. 17.00).

Podsumowaniem wydarzenia jest plebiscyt na Najlepszy Spektakl, w którym jurorami są same dzieciaki. W roku 2019 zwycięzcą został spektakl „Dzieci z Bullerbyn” Teatru Miejskiego z Gliwic.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza również na zajęcia cykliczne i warsztaty, w których można wziąć udział jednorazowo.

W programie:

  • zajęcia taneczne 
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia teatralne 
  • akrobatyka
  • zajęcia i warsztaty edukacyjne towarzyszące Festiwalowi Teatrów dla Dzieci.

Jak na ferie zimowe przystało w ich programie nie zabrakło lodowiska. NCK dla najmłodszych przygotował pingwinki i kaski. Ślizgawki odbywają się przez siedem dni w tygodniu, także dla grup zorganizowanych. Lodowisko powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu budżetu miasta Krakowa, przy wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Pokaż metkę
Autor: Iga Chylicka
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA