Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Dziś z pewnością możemy polecić wizytę w teatrze! Interesująco zapowiadają się również spotkania wokół literatury i fotografii. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami kulturalnego kalendarium na dziś!

Kulturalna środa w Krakowie. Sprawdź, co słychać!
Fot. materiały prasowe

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W Teatrze Nowym Proxima zobaczymy dziś „Dług” w reżyserii Jana Klaty. Sztuka to teatralny powrót Klaty do Krakowa. Kanwą dla reżysera stał się tekst historyczno-naukowy, jakim jest „Dług” autostwa ekonomisty Davida Graebera. Opowiada on o znaczeniu długu dla kształtowania się relacji społecznych na przestrzeni dziejów. Na scenie wystąpią Monika Frajczyk, Małgorzata Gorol, Marcin Czarnik i Bartosz Bielenia. Sztukę zobaczymy na scenie przy ul. Krakowskiej 41. Początek o godz. 18.00.

Poruszającą propozycją teatralną z pewnością jest sztuka „Nadchodzi chłopiec” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Koreańska pisarka Han Kang w książce, która zainspirowała Wierzchowskiego, opowiada historię śmierci 15-letniego chłopca, który zostaje zabity w rezultacie chaosu po antyrządowej demonstracji w mieście Gwangju w 1980 r. Opowieść o niezawinionej śmierci przechodzi w szerszą narrację, zabierając widza w polskie realia. Na scenie pojawią się m.in. Juliusz Chrząstowski i Dorota Gałęziowska. Sztukę zobaczymy na scenie przy ul. Jagiellońskiej 1, o godz. 18.00.

Miłośników Olgi Boznańskiej, jednej z najwybitniejszych polskich malarek, z pewnością zainteresuje spotkanie z Angeliką Kuźniak. „Boznańska. Non finito” to ostatnia książka tej autorki, znanej z takich tytułów, jak „Papusza” czy „Czarny Anioł”. Spotkanie odbędzie się w Empiku przy Rynku Głównym 23, o godz. 18.00. Poprowadzi je Marcin Wilk.

„Kraków w książkach fotograficznych” – to tytuł spotkania z Łukaszem Gorczycą i Adamem Mazurem, które odbędzie się dziś w Międzynarodowym Centrum Kultury. Gorczyca i Mazur to autorzy wystawy „Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych prezentowanej obecnie w galerii MCK”. „Na spotkaniu fotoklubu chcielibyśmy przyjrzeć się mistrzowskim dziełom polskich i zagranicznych mistrzów i mistrzyń kamery od początku wieku XX do czasów nam współczesnych. W spotkaniu weźmie udział gość specjalny, jak to zwykle bywa na performatywnych wykładach fotoklubowych” – deklarują prelegenci. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Więcej inspiracji kulturalnych na dziś można zaczerpnąć ze strony Karnetu.

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA