„Szerokiej drogi” z mistrzem kierownicy

Młodzi adepci kierownicy odbierający w Wydziale Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa prawo jazdy otrzymają książkę Sobiesława Zasady „Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym!”. Publikacja mistrza sportu samochodowego zawiera praktyczne porady dotyczące techniki prowadzenia samochodu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze.

„Szerokiej drogi” z mistrzem kierownicy
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców UMK przygotował dla młodych kierowców 1000 egzemplarzy książki.

Książka „Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym!” jest rozszerzoną kontynuacją książki „Szybkość bezpieczna”. Jej autor pokazał, jak doświadczenia sportowe przenieść do praktyki codziennej jazdy samochodem. Tytuł książki pochodzi od znanego powiedzenia propagowanego przez Sobiesława Zasadę – to życzenia dla kierowców, aby droga, którą mają pokonać, była zawsze szeroka, bez przeszkód, aby nie sprawiała podczas jazdy problemów.

Publikacja jest podzielona na dwie części – pierwsza poświęcona jest technice jazdy samochodem, a druga opisuje przygody na rajdzie safari. Sobiesław Zasada zamieścił podstawowe informacje na temat prowadzenia samochodu, są także wspomnienia o drodze do mistrzostwa. W części drugiej znajdziemy opis sportowych przygód podczas rajdu East African Safari 1997. Start Ewy i Sobiesława Zasadów w samochodzie Mitsubishi i osiągnięte rezultaty w rajdzie zaliczanym do eliminacji mistrzostw świata, stały się wielką sensacją w rajdowym świecie. Załoga nawiązała równorzędną walkę ze światową czołówką kierowców – zajęła drugie miejsce w grupie i zdobyła punkty do mistrzostw świata. Nie udało się tego dokonać do tej pory żadnemu polskiemu kierowcy.

Sobiesław Zasada jest najbardziej utytułowanym polskim kierowcą rajdowym. Był trzykrotnym rajdowym mistrzem Europy i trzykrotnym wicemistrzem. Zwyciężył w ponad 150 rajdach, 11 razy zdobywał tytuł rajdowego mistrza Polski.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także