Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozstrzygnięto przetarg na budowę klastra innowacji na Zabłociu

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie i budowę Klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22. Z pięciu złożonych ofert najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Mostostal Warszawa SA.

Fot. materiały prasowe / ZIM

Klaster innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22 to pomysł na wspólną przestrzeń, która ma zapewnić techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki, czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: start-upów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności.

Udział w funkcjonowaniu klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje odpowiedzialne za wspieranie inicjatyw społecznych, dialog i współpracę z organizacjami społecznymi. Klaster powstanie oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych.

W ogłoszonym przez ZIM w Krakowie przetargu na realizację tego zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Mostostal Warszawa SA, która za realizację zadania chce 39 253 583,09 zł. – Jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargu, umowa będzie mogła zostać podpisana w ciągu najbliższych tygodni – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Projekt ma unijne dofinansowanie ze środków przewidzianych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację w ramach Osi 11 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 – Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 – Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-01-09
Data aktualizacji: 2020-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź