Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rezolucje, uchwały kierunkowe – pierwsza sesja RMK w 2020 r.

Ustanowienie medalu pamiątkowego XXX-lecia odrodzenia samorządu, ochrona drzew w Krakowie, konsultacje społeczne w sprawie sposobu zagospodarowania obszaru Wesoła położonego w rejonie ul. Mikołaja Kopernika – to tylko niektóre z projektów uchwał znajdujących się w porządku obrad 33. sesji RMK. Pierwsza w 2020 r. sesja odbędzie się w środę 8 stycznia. Początek o godz. 10:00 w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Fot. Wiesław Majka

Podczas sesji radni zapoznają się z informacją na temat planowanej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, w tym punkcie przewidziana jest również dyskusja.

Przedmiotem obrad będą też cztery projekty rezolucji w sprawie: niewyznaczania obwodów łowieckich w Krakowie; zmian dotyczących prawa pochówkowego; przystąpienia Polski do projektu „Europejski Zielony Ład”, przedłożonego przez Komisję Europejską oraz maksymalnego ograniczenia pozyskiwania drewna na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego (projekt rezolucji w tej sprawie podczas sesji 11 listopada 2019 r. został odesłany przez radnych celem zaopiniowania przez Komisję Ekologii i Ochrony Powietrza oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych).

W porządku obrad znalazł się szereg uchwał kierunkowych do Prezydenta Miasta Krakowa. Dotyczą one:

• utworzenia parku miejskiego pod roboczą nazwą „Park Centralny”

• przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Krowodrza Zachód”

• opracowania programu budowy tzw. przydrożnych ogrodów deszczowych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta

• wprowadzenia czasowego zakazu wjeżdżania do miasta na ulicach znajdujących się na obszarze Dzielnicy IV Prądnik Biały, samochodów ciężarowych o masie całkowitej większej niż 12 ton.

Radni zadecydują też podczas drugiego czytania o losie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Las Witkowicki”.

Porządek obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-01-03
Data aktualizacji: 2020-01-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź