Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Plac zabaw pod kopcem Piłsudskiego po modernizacji

Mieszkańcy odwiedzający Sowiniec mogą już korzystać z wyremontowanej przestrzeni zabaw i rekreacji. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie zakończył realizację projektu obywatelskiego z 2018 roku „Plac zabaw pod kopcem im. J. Piłsudskiego”.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

W ramach zamówienia, wykonanego na zlecenie ZIM w Krakowie, przeprowadzona został modernizacja istniejącego placu zabaw. Nowe urządzenia spełniającą wszelkie obowiązujące normy.

Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji wielofunkcyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, drabinką i podestami łączącymi w całość, dwa zestawy podwójnych huśtawek, w tym jedną z siedziskami i zabezpieczeniem przed wypadnięciem dla małych dzieci. Zamontowano także zestaw potrójnych drążków typu street workout, z przeznaczeniem dla dorosłych oraz tablicę informacyjną z regulaminem.

Z uwagi na położenie strefy rekreacyjnej, przede wszystkim na sąsiedztwo kopca Piłsudskiego, wszystkie objęte modernizacją urządzenia zostały wykonane ze szczególną dbałością o estetykę i z materiałów wysokiej jakości, w naturalnej, komponującej się z otoczeniem kolorystyce. Wokół wykonano bezpieczną nawierzchnię ze zmiękczonych technologicznie zrębków drewnianych. Projekt na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę został uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków.     

Zadanie kosztowało 129 208,90 zł. Wykonawcą była firma Educarium sp. z o.o. z Bydgoszczy. Inwestycja na Sowińcu została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego – edycja z 2018 roku.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat