Komunikat archiwalny

Uczniowie z ul. Tynieckiej koncertują dla krakowian

Święty Mikołaj na motocyklu, oprócz worka z prezentami, przywiózł na ulicę Tyniecką także bożonarodzeniową atmosferę. Obdarowani uczniowie i wychowankowie Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących, w skład którego wchodzi też szkoła muzyczna, przygotowują się teraz do cyklu świątecznych koncertów. Na pierwszy zapraszają krakowian do siebie – już w poniedziałek, 16 grudnia.

Uczniowie z ul. Tynieckiej koncertują dla krakowian
Fot. Sławomir Kasprzycki

W listopadzie uczniowie i uczennice szkoły podstawowej pisali i rysowali listy do św. Mikołaja. Było warto, bo wszystkie prośby zostały pozytywnie rozpatrzone. 5 grudnia jakże wyczekiwany gość w orszaku elfów wjechał do szkoły na motocyklu, z workiem wypełnionym 89 paczkami. Mikołajkową akcję zorganizowało po raz kolejny Stowarzyszenie MotoCorde, które pasję do motoryzacji łączy z pomaganiem innym.

Kolejne duże wydarzenie zaplanowano na 16 grudnia – będzie to tradycyjny koncert bożonarodzeniowy, na który dzieci i młodzież ze szkół Centrum zapraszają swoich kolegów i koleżanki oraz wszystkich sympatyków szkoły, którzy w jakiś sposób czują się z nią związani. Ustrojona sala zamieni się w scenę muzyczną o godz. 16.00.

Uczniowie szkoły muzycznej z ulicy Tynieckiej będą również koncertować po Nowym Roku – i to dwa razy: 19 i 22 stycznia. Pierwszy z tych występów odbędzie się w kościele w Krzyszkowicach.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także