Komunikat archiwalny

Już dziś prapremiera musicalu „Hanka”

Dziś wieczorem na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury odbędzie się prawykonanie musicalu „Hanka”, napisanego przez Andrzeja Zaryckiego (muzyka) i Tadeusza Płatka (libretto).

Już dziś prapremiera musicalu „Hanka”
Fot. Krakowskie Forum Kultury

„Hanka” to współczesna próba opowiedzenia historii moniuszkowskiej „Halki” nowoczesnym językiem literackim i muzycznym, w dodatku akcja będzie poprowadzona à rebours, gdyż tytułowa Hanka nie jest góralką, ale mieszkanką Warszawy.

W spektaklu wezmą udział studenci Krakowskiej Akademii Musicalu, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tadeusza Płatka. Reżyserem spektaklu jest Paweł Kumięga, choreografem – Natalia Soboń, scenografką i autorką kostiumów – Magdalena Wesołowska.

Organizatorem spektakli jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa, współorganizatorem – Krakowska Akademia Musicalu, a partnerem – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Musical zrealizowany został w Roku Moniuszki uchwalonym przez Sejm RP, który w 200. rocznicę urodzin kompozytora w ten sposób wyraził swój hołd dla tej wybitnej postaci.

Szczegóły i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej musicalu oraz na Facebooku.

musical Hanka plakat A-4

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA