Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozmawiali o poprawie jakości powietrza

W poniedziałek, 9 grudnia odbyło się posiedzenie rady programowej ds. ochrony powietrza, działającej przy prezydencie Krakowa. Było to drugie posiedzenie rady w nowym składzie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Udział w nim wzięli eksperci w dziedzinie ochrony powietrza, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obecni byli także przedstawiciele wydziałów i jednostek miejskich Urzędu Miasta Krakowa.

Tematyka posiedzenia związana była z oceną efektów prowadzonych działań naprawczych, dotyczących poprawy jakości powietrza. Przedstawiono prace badawcze z zakresu skuteczności programu ograniczania niskiej emisji w Krakowie oraz dotyczące problemu emisji do powietrza zanieczyszczeń komunikacyjnych.

Prezentacje wygłosili: dr inż. Mateusz Rzeszutek i dr inż. Marek Bogacki z Akademii Górniczo-Hutniczej, dr hab. inż. Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej oraz dr Leszek Ośródka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zaprezentowane prace potwierdziły skuteczność działań realizowanych przez Gminę Miejską Kraków w zakresie ochrony powietrza. Na posiedzeniu omówiono również dalsze kierunki działań dla miasta, związane z ograniczeniem emisji z transportu, przemysłu oraz w obszarze emisji napływowej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-12-10
Data aktualizacji: 2019-12-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź