Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny poniedziałek

Jak zagwarantować sobie udany poniedziałek z kulturą? Z pewnością możemy polecić kilka interesujących propozycji, które mają szansę podbić wasze serca. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium na dziś!

Udany plan na kulturalny poniedziałek
Fot. materiały prasowe

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W Empiku przy Rynku Głównym 23 spotkamy się dziś z popularną youtuberką, której pasją stało się penetrowanie kobiecej garderoby na przestrzeni wieków. Karolina Żebrowska, bo o niej mowa, właśnie napisała książkę „Modowe rewolucje. Niezwykła historia naszych szaf”. Tym, którzy znają jej pasję do historii ubioru, spotkania z nią nie trzeba rekomendować. Z Żebrowską spotkamy się o godz. 18.00.

Szancer, Mikulski, Wilkoń, Truchanowska... Co łączy te nazwiska? Każdy, kto w dzieciństwie miał radość obcowania z bajkami i baśniami, z pewnością poznał ich ilustracje. O tych i wielu innych wybitnych polskich ilustratorach opowiada książka Barbary Gawryluk „Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów”. Z autorką spotkamy się dziś w Cafe NOWA Księgarnia, przy os. Zgody 7. Spotkanie, które poprowadzi Magdalena Jurecka, rozpocznie się o godz. 18.00.

Opera Krakowska zamieni się dziś w dancing! Przynajmniej, jeśli chodzi o repertuar. Przed zgromadzonymi wystąpi Jazz Band Młynarski-Masecki, czyli specjaliści od przedwojennych utworów. Tytuł ostatniego albumu zespołu to „Płyta z zadrą w sercu”. Pochodzi on od amerykańskiego standardu w przekładzie Mariana Hemara, jednego z największych polskich tekściarzy minionego stulecia. Młynarski i Masecki sięgnęli również po dorobek pioniera rodzimego jazzu Zygmunta Karasińskiego – niezwykle popularnego za życia, lecz dziś zapomnianego. Tym razem zespół wystąpi w Krakowie jako siedemnastoosobowa orkiestra kameralna! Początek o godz. 20.00.

Na Scenie Teatru Zależnego przy ul. Kanoniczej 1 zobaczymy dziś spektakl „Ampuć, czyli zoologia fantastyczna”. Przedstawienie oparte jest na książce Jana Gondowicza „Zoologia fantastyczna uzupełniona” i śmiało zagłębia się w świat potworów. Na scenie zobaczymy Annę Lenczewską i Roberta Żurka. Sztuka rozpocznie się o godz. 20.00.

Na koniec przypominamy, że właśnie rozpoczęła się pokonkursowa wystawa szopek krakowskich! Konkurs odbył się już po raz siedemdziesiąty siódmy, a wystawa „Szopki w Celestacie” uzyskała honorowy patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Najpiękniejsze krakowskie szopki możemy oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 przy ul. Lubicz 16.

Więcej inspiracji kulturalnych na dziś można zaczerpnąć ze strony Karnetu.

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA