Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szkolna presja – jak jej zaradzić? Konferencja dla nauczycieli i rodziców

Wypalenie i wyczerpanie to nie tylko problem dorosłych. Coraz częściej dotyka on także dzieci i młodzież. W szkole nauczyciele i uczniowie poddawani są różnorakiej presji, muszą sobie radzić z nadmiarem informacji i zadań. O wynikających z tego obciążeniach i o tym, jak im zaradzić, będą mówić specjaliści podczas konferencji organizowanej w środę, 11 grudnia. Do udziału w niej miasto zaprasza nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Konferencja „Szkolna de… presja – szklany sufit, którego nie możemy przebić” organizowana jest w ramach programu Wspomagania Rozwoju Szkół w Gminie Miejskiej Kraków, finansowanego przez Wydział Edukacji UMK. Zapraszają na nią Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi oraz Instytut Nauki Lektikon.

Zaplanowano pięć ciekawych wystąpień, których tematem będą kolejno: wypalenie zawodowe nauczycieli, budowanie optymalnych warunków do rozwoju dziecka, zgubne konsekwencje wychowania w nadmiernej presji i stymulacji, kryzys szkolny dziecka i wsparcie rodzica, skuteczne formy wsparcia nauczycieli poprzez sieci współpracy i samokształcenia.

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 10 grudnia – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.lektikon.edu.pl. Konferencja odbędzie się w Q Hotel Plus Kraków na ul. Wygranej 6 (w sąsiedztwie Centrum Kongresowego ICE Kraków) w godz. 9:.30–15.00.

Program konferencji dostępny TUTAJ [PDF].

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat