Komunikat archiwalny

Chanuka dla wszystkich – to już dzisiaj!

Jewish Community Center po raz szósty zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „CHANUKrAkow”. Tegoroczna edycja 2019 | 5780 odbędzie się na kilka dni przed rozpoczęciem ośmiodniowych obchodów Chanuki, czyli żydowskiego Święta Świateł, upamiętniającego ponowne poświęcenie świątyni jerozolimskiej w roku 165 p.n.e.

Chanuka dla wszystkich – to już dzisiaj!
Fot. pixabay.com

JCC przygotowało z tej okazji bogaty program wydarzeń. Będzie można wysłuchać koncertu piosenek chanukowych w wykonaniu Chóru JCC Krakow, wspólnie z Kasią Leonardi przenieść się w kulinarny świat chanukowych przysmaków, poznać historię cudu chanukowego i świątyni jerozolimskiej. Będzie także można nauczyć się, w jaki sposób samemu wykonać ekologiczne świeczki, a potem rodzinnie przygotować chanukowe ekoprezenty. Każdy będzie mógł się przekonać, że potrafi wygrać w drejdla! Nie zabraknie oczywiście koszernych pączków!

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia, o godz. 17.00 w Jewish Community Center przy ul. Miodowej 24. Wszystkie wydarzenia odbywają się w języku polskim – wstęp wolny!

Program:

  • 17.00-17.30 – koncert w wykonaniu Chóru JCC Krakow pod dyrekcją Elżbiety Borkowskiej;
  • 17.30-18.30 – chanukowy pokaz kulinarny prowadzony przez Kasię Leonardi (czekoladowe drejdle, dekorowanie pączków);
  • 17.30-18.30 – warsztaty plastyczne dla najmłodszych (4–9 lat) – wykonajcie własnoręcznie chanukije (świeczniki chanukowe) razem z animatorami EKO WIOSKI. Limit miejsc: 25;
  • 17.45-18.30 – cud chanukowy i świątynia jerozolimska – wykład i prezentacja multimedialna. Prowadzenie: Ewa Gordon;
  • 19.00-20.00 – The Hebrew Hammer vs Chanuka Harry czyli o Chanuce w popkulturze. Prowadzenie: Olga Adamowska;
  • 19.00-20.00 – turniej gry w drejdla. Poznajcie zasady najpopularniejszej chanukowej gry i zakręćcie się wspólnie z klubem studenckim Hillel Gimel! Liczba miejsc ograniczona;
  • 19.00-20.00 – warsztaty plastyczne – przyjdźcie i zróbcie chanukowe ekoprezenty z edukatorami EKO WIOSKI. Limit miejsc: 25.

W przypadku limitu miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy – e-mail: rsvp@jcckrakow.org.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

chanuka 2019 jcc plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także