Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej pieszych patroli na ulicach

Podczas Komisji Praworządności radni dyskutowali m.in. na temat planowanych zadań w projekcie budżetu miasta na 2020 rok.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Przewodniczący Komisji Krzysztof Sułowski zwrócił uwagę, że w projekcie budżetu miasta na przyszły rok jest mało środków przeznaczonych na zadania o charakterze inwestycyjnym – jedyne zadania finansowane bezpośrednio z budżetu to monitoring wizyjny. Pozostałe środki, to pieniądze przeznaczone w ramach zadań dzielnic, w tym większość w ramach budżetów obywatelskich. (…) Główny postulat mieszkańców, zwłaszcza mieszkających na dużych osiedlach, to zwiększenie ilości patroli pieszych. 

By sprostać tym oczekiwaniom, Komisja wystosowała wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o dalsze zwiększanie środków na zadania związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa, w tym m.in. o zapewnienie w przyszłorocznym budżecie środków w wysokości 600 tys. złotych na staże adaptacyjne w policji. 

- Co do zasady staż adaptacyjny jest realizowany na terenie Warszawy. Z uwagi na to, że władze miasta i radni przychylnie odnosicie się do finansowania tej formy służby, to Komenda Główna wyraziła zgodę, aby policjanci z Małopolski mogli odbyć go na terenie Krakowa. Staż adaptacyjny jest to forma pełnienia służby przez policjantów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe i są zobowiązani do odbycia praktyki już bezpośrednio na ulicach dużych miast – wyjaśniał Jacek Górecki, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

- Większa widoczność patroli zarówno straży miejskiej jak i policji na ulicach stwarza poczucie bezpieczeństwa – podsumował radny Jacek Bednarz.  

pokaż metkę
Autor: Ewelina Garbacka-Kalemba
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat