Komunikat archiwalny

Liderzy bezpieczeństwa wiedzą jak pomagać

16 uczniów z pięciu krakowskich szkół średnich wzięło udział w pierwszej edycji „Akademii Superbohaterów”, której celem było przeszkolenie młodych ludzi, aby mogli umiejętnie i skutecznie współpracować ze służbami ratunkowymi i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia życia. We wtorek, 3 grudnia w sali Obrad Rady Miasta Krakowa uroczyście podsumowano przedsięwzięcie.

Liderzy bezpieczeństwa wiedzą jak pomagać
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W projekcie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, X Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Młodzież zdobyła umiejętności związane z ratownictwem oraz ochroną ludności, a także reagowania w sytuacjach kryzysowych. W trakcie ośmiu spotkań biorący udział w projekcie uczniowie przeszli również intensywny kurs pierwszej pomocy, poznali podstawy samoobrony oraz dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Wszystkie szkolenia sprawiły, że młodzi ludzie stali się „Liderami bezpieczeństwa” zarówno w placówkach, do których uczęszczają, jak i w życiu codziennym. Cechuje ich opanowanie, zdolności przywódcze, odpowiedzialność, odpornością na stres i umiejętność przejmowania inicjatywy, zwłaszcza w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

 

Dzięki współpracy z policją, strażą pożarną oraz Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym możliwe były również wizyty studyjne w tych instytucjach, podczas których „Liderzy bezpieczeństwa” zapoznali się z funkcjonowaniem poszczególnych jednostek oraz poznali zasady współpracy z funkcjonariuszami i ratownikami w trakcie zabezpieczania zdarzeń.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także