Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zarejestruj się i zostań superbohaterem

W czwartek, 5 grudnia, w Galerii Bronowice odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. W ramach XI edycji HELPERS' GENERATION, przy specjalnie zorganizowanym stoisku, każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie i być może podarować komuś szansę na nowe życie. Akcja organizowana przez Fundację DKMS i Uniwersytet Jagielloński odbędzie się w Sferze Super Bohatera (poziom 0) w godz. 10.00-20.00.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Bronowice, organizowany przez Fundację DKMS i Uniwersytet Jagielloński, będzie niezwykłą okazją do zapoznania się ze specyfiką zabiegu pobrania szpiku i komórek macierzystych. Wolontariusze odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości rodzące się przy podejmowaniu decyzji o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku.

Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa tylko kilka minut – wystarczy wypełnić formularz z danymi personalnymi, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, a następnie pobrać wymaz z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka przy pomocy patyczka. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg.

Na stronie internetowej dkms.pl można sprawdzić, co jest przeszkodą do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentu z numerem PESEL. 

Ogólnopolska społeczność HELPERS' GENERATION, którą tworzą studenci z całej Polski, pomaga chorym na nowotwory krwi. Od 2013 roku, w ramach akcji zorganizowanych wspólnie z Fundacją DKMS na uczelniach w całej Polsce, zarejestrowano łącznie 121 609 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Projekt HELPERS' GENERATION to realna pomoc dla chorych na nowotwory krwi, co potwierdzają statystyki. Na przestrzeni ostatnich sześciu lat 750 osób dało szansę na życie swoim bliźniakom genetycznym, dla których przeszczep był często jedyną nadzieją.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat