Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Obrady Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Krakowie

W najbliższą sobotę, 7 grudnia Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland organizuje sesję Winter Day of EYP Poland, która będzie odbędzie się w Krakowie. Zgromadzi ona blisko stu młodych Europejczyków, chcących przedyskutować wyzwania polityczne, społeczne oraz kulturalne, przed którymi stoi dzisiejsza Wspólnota Europejska.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Europejski Parlament Młodzieży jest niezależną i apolityczną organizacją pozarządową działającą od 1987 r. Dziś jest jedną z największych platform debaty i edukacji politycznej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Jej celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Ponadto pragnie ona przyczynić się do ich rozwoju osobistego, dając im możliwość zaangażowania się jako wolontariusze na wiele sposobów. Za pracę na rzecz społeczeństwa obywatelskiego organizacja została uhonorowana tytułem Krajowego Laureata Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego.

Spotkania EYP odbywają się według sprawdzonego formatu stosowanego przez wszystkie siostrzane organizacje w Europie. W pierwszej części uczestnicy poznają się oraz budują zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych. Następnie, symulując pracę autentycznych komisji Parlamentu Europejskiego, dyskutują nad aktualnymi problemami oraz opracowują projekt rozwiązań, tzw. rezolucję. Pod koniec sesji ma miejsce Zgromadzenie Generalne, będące odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego.

Wszystkie wydarzenia EYP Poland odbywają się pod patronatem honorowym prof. Jerzego Buzka, Thorbjørna Jaglanda, Jean-Claude’a Junckera, Federici Mogherini oraz Martina Schulza. Dodatkowo ta sesja jest objęta patronatem honorowym Róży Thun – posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Krakow Winter Day of EYP Poland 2019

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat