Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Robią musical, dochód przekażą na edukację dzieci

Wokaliści, tancerze, scenografowie, oświetleniowcy i wiele innych ról potrzebnych jest, aby zorganizować musical. Ale czy tym zajmują się pracownicy korporacji? Mogą też i tym – jeśli łączy ich wspólny cel pomocy innym oraz tradycja wspólnego działania. Wolontariusze z firmy UBS przygotowali spektakl „Czarno to widzę”, który wystawiają na deskach Teatru Variété. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Fundacji Hearty z Krakowa.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Ideą fundacji jest „edukacja przyszłości”. Pomaga podopiecznym domów dziecka, dzieciom z niepełnosprawnościami oraz uczniom znajdującym się w trudniejszej sytuacji życiowej i materialnej zwiększyć swoje umiejętności, by ułatwić im start w dorosłe życie. Organizacja współpracuje z 16 placówkami z Krakowa i okolic. Prowadzi m.in. regularny program edukacyjny „Pierwszy krok w IT” i organizuje inne wydarzenia dot. nowych technologii.

– To już siódmy serdeczno-muzyczny projekt UBS, ale pierwszy we współpracy z Fundacją Hearty. W grudniu i w styczniu roku, wolontariusze UBS pokażą na scenie swoje największe, najskrytsze talenty i wystąpią w samodzielnie przygotowanym charytatywnym musicalu. Wspólnie rozpoczynamy również prace nad programem Future Innovators Academy – mówi Ewa Szymkowska-Nowak, menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w UBS.

W ubiegłym roku musical pt. „Czarno to widzę” odbył się w 17 i 18 grudnia. Kolejne spektakle odbędą się 14 i 15 stycznia w krakowskim Teatrze Variété. Cały dochód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony na wsparcie edukacyjne kolejnych podopiecznych fundacji. Jest to niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć efekty wielomiesięcznej pracy wolontariuszy – pracowników UBS i ich przyjaciół.

O czym jest spektakl? Tej zimy organizatorzy zapraszają widzów do Podbucia - maleńkiej sennej miejscowości pośrodku niczego, której mieszkańcy będą świadkami wielu niewyjaśnionych zjawisk i niedorzecznych sytuacji. Bohaterzy przedstawienia zostaną wciągnięci w wir nieprawdopodobnych zdarzeń i licznych teorii spiskowych.

– Warto pamiętać o tym, że takie przedsięwzięcie to długie, ponad półroczne przygotowania, wymagające czasu i zaangażowania od wielu osób. Jesteśmy wdzięczni za pracę, którą wykonują wszyscy wolontariusze i zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie – podsumowała Paulina Wójtowicz, założycielka i prezes Fundacji Hearty.


„Czarno to widzę”
Scenariusz i reżyseria: Marcin Styrski 
Przygotowanie wokalne: Michał Białko
Przygotowanie muzyczne: Michał Gaweł
Choreografia: Agnieszka Cybula
Scenografia: Małgorzata Gwardiak, Paweł Królicki
Występują: wolontariusze – pracownicy UBS i przyjaciele


Wszystkie spektakle będą się rozpoczynać o godz. 19.00. Bilety na musical są dostępne na stronie Teatru Variété. Więcej informacji na stronie Fundacji Hearty.

ADRES: ul. Grzegórzecka 71, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat